RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Ötödik fejezet - csontos képletek
#51
Ahogy írtam: Eric óóóóvatosaaaan, ismét kinyitja az ajtót. Aztán majd kiderül, mi történik.

Benézünk, azt eldöntjük, mi legyen! mondja még Eric az ajtó nyitásának megkezdése előtt Fuzz eszmefuttatására. Részemről jussunk át mielőbb ezen a termen, de harcra alkalmas állapotban!
#52
Ha az ajtót sikerül nagyobb zaj csapása nélkül kinyitni, Eric szétnéz, hallgatózik, vajon a túloldalon valaki észrevette-e az ajtónyitást.

Ha minden tiszta, AKKOR felméri a helyzetet, majd a következőképpen cselekszik:
- Négykézláb ereszkedik, óvatosan előrenyújtja a a botját (quarterstaffja is van, de eddig nem harcolt vele) úgy, hogy a fele legyen a teremben előtte. Ezután a bottal megpróbálja félresöpörni a sulymokat úgy, hogy egy embernyi szélességben szabaddá váljon a terület. Ha ez sikerül anélkül, hogy zajt csapna, akkor előre mászik a bot (és a megtisztított terület) végéig és onnan megismétli a műveletet. Mindezt addig ismételgeti, amíg a palánkhoz nem ér. A palánknál hallgatózik két körig, majd ha nem hall a túloldalról semmit, akkor óvatosan felemelkedik addig, amíg át tud lesni a palánkon.
#53
OOC - Ez a botos dolog nem igazán fog működni, legalábbis ezt nyilatkozta DM korábban, amikor még Konyak hosszú fegyvereire felvetettem, hogy esetleg azokkal elsöpörhetnénk. Tehát biztos nem lesz 100%-os, (talán 25-50, ha a DM mégis enged belőle most valamit Smile ), s szerintem lassabb is mint fél sebességgel menni. Sztem kicsit túl van lihegve ez a vassulyom dolog, mert fél sebességgel normálisan át lehet menni rajta - vagy nem jól tudom? Meg normál sebességgel is támadást kell dobni, hogy eltalált-e. De nyilván nem éri meg kockáztatni ekkora mennyiségnék, mert akkor rendesen felére csökken a sebesség, ha véletlenül rálépni
Onnan indult ki az egész, hogy Konyak nem tudott túljutni félsebességgel egy kör alatt a palánkon, nagy cucc, akkor odaérünk két kör alatt Smile
Akkor éppen nem volt senki a palánknál. Persze lehet, hogy most már vannak, ebben az esetben már húzósabb, mert első körben is lőhetnek. Ebben az esetben már lehet megéri kockáztatni olyan kariknak akiknek a dex magas vagy amúgy sincs shield,armor bonusz melyet elveszthetnek caltrops esetén.
#54
- Szerintem a lámpát takarjuk le és Eric nyissa az ajtót, és ha van ott valami, meglőjük, aztán fedezzük a törpöt, amíg takarít nekünk utat - mondja Dyrra tőle szokatlan bőbeszédűséggel.

Elteszi hatalmas pallosát, és Arkusszal együtt egy-egy íjat bányásznak elő, de akkorákat, hogy az már szinte kényelmetlen még ezeken a tágasnak mondható folyosókon is. A nyílvesszők gnóm szemmel még a gerely kategórián is túltesznek méretben.

Arkus Dyrra mellé lép.
- Készüljünk arra, hogy a kút felé ki tudjunk lépni, ha valami kellemetlent látunk. Ha sietnünk kell, az ajtót nem fogjuk egykönnyen visszacsukni.
#55
Jó! bólint Eric, majd ha elaludt a fény, óvatosan nekiáll ajtót nyitni...
#56
(10-15-2015, 05:19 PM)DM Surranó Wrote: - Szerintem a lámpát takarjuk le és Eric nyissa az ajtót, és ha van ott valami, meglőjük, aztán fedezzük a törpöt, amíg takarít nekünk utat - mondja Dyrra tőle szokatlan bőbeszédűséggel.

Elteszi hatalmas pallosát, és Arkusszal együtt egy-egy íjat bányásznak elő, de akkorákat, hogy az már szinte kényelmetlen még ezeken a tágasnak mondható folyosókon is. A nyílvesszők gnóm szemmel még a gerely kategórián is túltesznek méretben.

Arkus Dyrra mellé lép.
- Készüljünk arra, hogy a kút felé ki tudjunk lépni, ha valami kellemetlent látunk. Ha sietnünk kell, az ajtót nem fogjuk egykönnyen visszacsukni.

Remek - válaszolja Fuzz és letakarja a lámpát (vagyis becsukja, úgytom ennek olyan van) - Kár hogy nem látok semmit - teszi hozzá - Majd szóljatok ha láttok goblint, s mehet a fény.

ooc - az orkok törpcsalit használnak Smile még mindig jobb mintha gnómcsalit használnának. Ezt jól be fogjuk szívni Smile
#57
Eric kinyitja az ajtót, és amíg a lába elé figyel, a nyakába kap néhány hegyes vasrudat.
[Roll for initiative! Eric, AC17 talált?]
#58
De azért a csengő is megszólalt, ugye?

ooc - mondtam, hogy szívni fogunk Smile Na vajon egy csapda vagy szépen ideosonkodtak halfmovementtel amíg mi tanakodtunk? Majd kiderül merről jöttek a vasrudak.
#59
Aki nem lát a sötétben...
Két tompa puffanást két nyögés kísér, amit törp szitokszónak is lehet érteni.
A távolból sikoly hallatszik.
Kétszer kőről lepattanó acél hangja hallik.

Aki lát a sötétben...
Három gerely száguld a szerzetes felé, s kettő el is találja a mozgékony törpöt. A harmadik ártalmatlanul pattan le a kapufélfáról.
Válaszul Dyrra vállon lövi az egyik várvédőt, Arkus pedig kis híján lyukat üt a törp bokáján.
A törp, mielőtt hasra vágódik, még látja, hogy négy vagy talán hat goblin nyüzsög a fal túloldalán...

Fuzz jön!
#60
Fuzz a nyögdécselést, szitkozódást úgy ítéli meg, hogy ez a várt jel a fényre, de persze a kíváncsiság is hajtja így lerántja a leplet (vagy akármit a fényforrásról) a lámpáról, amibe egyik kezével kapaszkodott. A lámpás megvilágítja a sulymos termet vagy Arkus hátát Smile Ha így lát valamit (pl. goblint) amire érdemes lőni, akkor elsüti a feltöltött számszeríjat. Ha nem, akkor readyzik, hogy meglásson valamit amire érdemes lőni, s ha lesz ilyen, nem tétovázik.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.