RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
#21
Ajtónyitás: Ahogy gondolkoztam a felvetésen, eszembe jutott egy szabály, de már nem tudom, melyik verzióból: a move equivalent action a move actionba beékelhető. Azaz lehet a mozgás előtt, után vagy közben is. Tehát a teljes kör ilyenkor áll egy move-ból és egy move actionból, de ez lehet úgy, hogy először a move egy része, aztán a move action, végül még lemozogható, ami a move-ból megmaradt. Ez alapján ha az ajtónyitást move equivnek tekintjük, akkor lehet ajtóhoz mozogni, ajtót nyitni/csukni és tovább mozogni.
Quote this message in a reply
#22
akkor még jobb, ha nem házi szabály Smile
Quote this message in a reply
#23
Nem hallottam még ilyenről a hivatalosban, de támogatom, mert életszerű mozgás közben ajtót nyitni és menni tovább.
Quote this message in a reply
#24
(12-15-2015, 02:14 PM)Fuzz Wrote: Nem hallottam még ilyenről a hivatalosban, de támogatom, mert életszerű mozgás közben ajtót nyitni és menni tovább.

Mondom, nem emlékszem, melyik rendszerben volt DnD-ben vagy PF-ben, és az is lehet, hogy opcionális szabályként, de szerintem is életszerű így. DnD 3.5-re épülő játékprogramban emlékeim szerint úgy volt, hogy a karakter odament az ajtóhoz, az felcsapódott és úgy maradt. Kicsit furcsa volt. Főleg ha a másik karakter utána odament, és becsukta az ajtót. Big Grin
Quote this message in a reply
#25
Felmerült, mit lehet földön fekve és mit nem.
Nahát. Támadni lehet, csak lőni nem (kivéve stb.)
Tehát ha támadni lehet, akkor threaten.
Ha threaten, akkor AOO-t is tud és flankel is.

Ami a mozgást illeti... " You may not take a 5-foot step using a form of movement for which you do not have a listed speed. ". Mivel kúszás-görgés nincs a "dwarf" oldalon a feltüntetett mozgásnemek között, ezért azt mondanám, hogy nem tud ilyet.
Általánosságban azt mondanám, hogy fekve haladni az "difficult terrain" vagy ha úgy tetszik, felezett (negyedelt?) sebesség.

Vélemény?
Quote this message in a reply
#26
Konyak kérdi, idővel hogy állunk. Jól emlékszem, hogy elválástok óta annyi történt, hogy idejöttetek, találkoztatok a 2 npc-vel, ide berontottatok, Mípót felszedtétek, csontit aprítottatok, sulymot szedtetek, goblint irtottatok x2, és végül goblinok irtottak benneteket...
kihagytam valamit?
szóval ez max fél nap, mondjuk hajnalban indultatok Tölgybuckáról, s most kora délután van?
Quote this message in a reply
#27
Igen, kb. ennyi még látogatást tettünk a kobold vezírnél látni akarta orkokat
Quote this message in a reply
#28
PF-ben nincs use rope
Quote this message in a reply
#29
aha... akkor fogoly megkötözése escape artist... ám legyen Smile
de ha valaki ésszerű helyettesítést tud adott helyzetben, azt is elfogadom. Pl a profession (sailor) szintén elég jó csomókat tud kötni.
Amelyik Ericnek magasabb.
Quote this message in a reply
#30
ja télleg.

Akkor délután van.
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.