RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
Node, ha a lábából indult ki (földbegyökerezett), nem a földből a növény, akkor nincs mi elől menekülnie, azaz ea a saját lába elől? Smile Logikus csak az str, hogy kitépi, csak bele ne szakadjon a lába, kockázatos Smile
Minden "körben" új save kellene, hogy az új helyen nem ver-e gyökeret a lába, akkor ea és str is játszhat Smile

Spell trigger esetén koncentrálni? Miről van szó, mire koncentrálni? Sztem lemaradtam valamiről...

Ha letelt a 10 kör akkor megyek IC folytatni...
Quote this message in a reply
Igen, ezért gondoltam, hogy az EA-t kicsukom, csak nem akartam egy ilyesmivel kivívni a játékosok nemtetszését Smile Úgy gondoltam egyébként, hogy ha Str megvan, akkor kitépi a földből. Ha öttel elrontja, akkor beleszakad a földbe és 2d6. (lábanként 1d6, szegény pókok...)
Az EA meg lehet az, hogy kiássa a csempét meg alatta a földet, amíg a gyökér ki nem szabadul... na de egy std action alatt?...
De nem rossz ötlet, hogy köv körben újra gyökeret verne ott, ahol van. mozgó entangle. Talán lehetne is ilyen spell, miért ne?
A koncentráció úgy jött fel, hogy entangled állapotban kell. "An entangled character who attempts to cast a spell must make a concentration check (DC 15 + spell level) or lose the spell." Nem mondja, hogy szomatikus komponenshez kötött, tehát minden spell, és a spell-like annyiban nem spell, hogy nincs komponense, tehát felér egy silent power word kill-lel. Az jó kérdés, hogy a + spell level elírás-e, mert ugye a casting defensively például double spell levellel operál. De visszatérve a spell triggerre: szerintem arra nem kell koncentráció-próba, csak felmerült bennem.
"Spell Trigger, Command Word, or Use-Activated Items:
Activating any of these kinds of items does not require concentration and does not provoke attacks of opportunity."
Quote this message in a reply
Rohadt sokaig eltarthat kiasni egy sirt:

https://index.hu/video/2013/05/30/sirasas/
Quote this message in a reply
Neked bejön céges proxy-val ez az oldal?
Különben is mit indexezel hajnali fél négykor?
Szóval a videót nem látom, de így vakon: normális talajban ásóval (sőt akár lapáttal) annyira nem lehet vészes. Egy föld alatti köves kertben, hát nemtom. De ha csákánnyal próbáltál már akár követ, akár (rosszabb) gyökereket bontani, az eltarthat egy darabig. Mik a rendes sír dimenziói? Smile
Quote this message in a reply
A ceges proxyval nem, de ha kell megoldom.
A lenyege az, hogy jo szerszamokkal gyakorlott sirasoknak (2-3 fo) ~1 ora kiasni. Nem gyakorlott atlagembereknek jo helyen jo idoben 3-4 ora sem volt eleg. (A feleig jutottak.)

Normal sir meret az kb. 1x2x2 meter.
Quote this message in a reply
Jaja, gyakorlott 2-3 fő kb. 1 óra alatt megcsinálta temetőbe, visszalapátolást 5-10 perc alatt megoldották

De a két fogoly emlékeim szerint a legutóbbi leütéstől még 6-8 órát is alszik, amikor Eric rákérdezett Erkinél, de majd megnézem mindjárt IC mit írtatok Smile

Itt azért vehetjük úgy, hogy vannak erőemberek, akik ha nem is gyakorlottak max 2 óra alatt megoldják. De nem is biztos, hogy itt kell olyan mély mint a temetőben. Sztem számoljunk rá mindenestől max 2 órát. Ebben az ének is benne van Smile
Quote this message in a reply
OOG kérdés.
A fighter az választhat combat featet akkor is ha nincs meg neki a szükséges feltétel? Csak a többieknek kell az előzmény?
Brawlers, fighters, gunslingers, swashbucklers, and warpriests can select combat feats as bonus feats. Members of other classes can take combat feats provided that they meet the prerequisites.

3.5-ben ilyen volt még.
A fighter must still meet all prerequisites for a bonus feat, including ability score and base attack bonus minimums.

De ha kell akkor meg nem értem a "Members of other classes can take combat feats provided that they meet the prerequisites." részt, hiszen akkor minden classnak kell, nem csak az other classnak.
Quote this message in a reply
Van ilyen is:

Brawler’s Cunning (Ex)
If the brawler’s Intelligence score is less than 13, it counts as 13 for the purpose of meeting the prerequisites of combat feats.
Quote this message in a reply
Konyak idézete is közvetett bizonyíték az igenre (kell prereq), de ott vannak pl a fighter only feat-ek, pl weapon spec. Akkor annak minek fighter level prereq, ha a fighter pl ignorálhatja?

A szövegkörnyezet híján azt gondolom, a mondat arról szól, hogy nemcsak bónusz feat-ként vehető fel egy combat feat, hanem sima 3 szintenként járó feat gyanánt is. Még egy példa: a ranger combat style feat-jeinél explicit említi, hogy prereq nélkül is mennek.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Quote this message in a reply
Akkor minden ok, csak azt hittem a brawleremnek azért nincs 13-as intje, mert fightertől örökölte, s már aggódtam, hogy anno rosszul készítettem el, de Szabi megtalálta a megoldást. Mégis jó. Köszi.
Az megzavart, hogy brwalernél és fighternél is ezeket írta. "The brawler must meet all the feat’s prerequisites" a fighternél meg semmit nem írt a bonus featnél, csak a comat feateknél találtam a fentit. De úgy rémlett, hogy neki is kellett eddig minden prereq. A brawler egy soros Ex-e elkerülte a figyelmem amikor reggel kerestem az okát.
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.