RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
(01-20-2018, 04:05 PM)DM Surranó Wrote: Te bonyolítod túl és keversz dolgokat.

Akkor ezer bocsánat. Én meg azt hittem csak az indító postra reagálok Angel

(01-20-2018, 04:05 PM)DM Surranó Wrote: Homályban concealment van asz ellen, aki nem lát át rajta, sötétben meg total concealment ugyanúgy. Egy függöny mögött is concealment van, nem cover.

Oszlop mögött cover van azzal szemben, aki nem lát az oszlop mögé. Tehát a "mögött" viszonylagos.

Ezzel most is egyetértek és eddig is egyetértettem. Egy dologról nem tudtam, hogy a darkvision esetén a dim-lightból vagy sötétből adódó stealth lehetőség teljesen megszűnik csak cover marad. De ez az észrevételem valamiért nem ment át.
Valamiért azt feltételeztem, hogy a darkvision nem olyan erős mint egy infravision, azaz pl. ha a fal mentén lapulni egy sötét ruhában akkor lehet vagy ha éppen a mennyezet közelében repülni folyamatosan mások feje felett, mert éppen 95%-ban nem felfelé néznek akkor mehet a stealth, bár ez nyílván nem "concealment", hanem a nem odanézésből ered.

Közben rákerestem, megnéztem, s teljesen megszűnik a concealment, ahogy írtad.

An area of dim lighting or darkness doesn’t provide any concealment against an opponent with

Ezért modosítottam, amint korábbi postomban írtam, hogy ennek tudatában oszlopról oszlopra halad, vagy ha vannak odafent más üreg a falban (pl. valamikori) ablakok az alsó szinten, akkor azt is kihasználja.

(01-20-2018, 04:05 PM)DM Surranó Wrote: Azt, hogy dv ellen egyáltalán nincs stealth, felejtsd el, ilyet senki se mondott. Pl ha lesben vársz vagy fedezéktől fedezékig repülsz, akkor van.

Sztem se mondott ilyet senki. Ha ezt írtam, hogy ilyet mondott valaki, akkor rosszul írtam. Nem stealth nincs egyáltalán, hanem concealmentből adó stealth nincs, csak coverből adó, pontosabban dim lightos concealmentből adódó stealth nincs, függönyből adódó persze van. Dehát mivel dim lightról beszéltem azt hittem a szövegkörnyezetből egyértelmű. Azaz ha nincs covered, akkor stealthben sem tudsz lenni. Én így értelmeztem a korábbi szavaid: "2. Dim light-ban van concealment, kivéve darkvision ellen (hoppá, elszóltam volna magam?"


Ezért írtam a konkrét esetet, hogy mi volt az elképzelés, - felnőttek vagyunk, szokták mondani - , azon is meg lehet beszélni mi a helyzet, mi van, mi nincs.
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Messages In This Thread
Lullaby és más állatfajták - by DM Surranó - 07-28-2016, 08:31 AM
RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - by Fuzz - 01-20-2018, 06:10 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Konyak - 04-12-2016, 07:44 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 06:36 AM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 07:22 AM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 02:02 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Konyak - 06-09-2016, 02:36 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 07:50 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 10-24-2016, 07:17 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 11-14-2016, 08:48 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Konyak - 12-17-2016, 06:31 PM



Users browsing this thread:
10 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.