RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
Igen, úgy döntöttem, hogy Gábriel bejött kiabálni, és külön utasítás nélkül nem repült volna előre. Rajta kívül egyedül Arkus dobott magasat (asszem 18-at), mindenki más egyjegyűt. És mivel a saját nevét hallotta... (Gábriel még csak nem is értette, mit kiabál Eric, mert annyira nem dobott nagyot)
Quote this message in a reply
Itt jegyzem meg, ha valakit érdekel az Eric+Dyrra közjáték... (Konyaknak és Fuzznak jelen pillanatban még spoiler)
Amikor Eric megállapította odasandítással, hogy Dyrra hogyan áll: dobtam egy natural 19-et perception-re és natural 20-at heal-re. Máskülönben nem mondtam volna meg ilyen pontosan, hogy hogyan áll ("tíz, kilenc, ...").
Ez meg Eric-nek is spoiler:
-8-ban volt. Az utolsó, amit Eric futás közben hallott, az egy kritikus volt. Ha Eric ott maradt volna, akkor megihatta volna az italt, azzal nyer d8+1 kört, ami nem lett volna elég, hogy visszaérjen Arkushoz, de arra igen, hogy segítsen legyőzni / elijeszteni a főnököt...
Quote this message in a reply
(01-12-2018, 09:37 AM)DM Surranó Wrote: Igen, úgy döntöttem, hogy Gábriel bejött kiabálni, és külön utasítás nélkül nem repült volna előre. Rajta kívül egyedül Arkus dobott magasat (asszem 18-at), mindenki más egyjegyűt. És mivel a saját nevét hallotta... (Gábriel még csak nem is értette, mit kiabál Eric, mert annyira nem dobott nagyot)

Ja, oké, tudtam, de elfelejtettem, hogy nem tud jelezni semmit Fuzznak, hát ez így tényleg sz... Sad
Szóval Gábriel berepült, Arkis kirepült. Bár sztem, ha onnan kiállt Gábriel, akkor meghalljuk.
Az egy dolog, hogy nem értette, hogy Arkus nevet mondtanak, meg hogy Eric jön, de valamit hallott, s azért volt ott, hogy jelezze, ezért gondolja is Fuzz, hogy arról jön egy támadás (Fuzz sem tudja, hogy Eric az, ráadásul egyedül, ez nem hangzik jól), ezért arra készül, hogy megtámadtak minket.

Még jó, hogy nem csukták be maguk mögött az ajtót. Wink Azt direkt akartad becsukatni velük egyébként vagy véletlen?

Akkkor sztem helyezz el te mindenkit roll20-n, hogy most éppen ki hol van amikor Arkus odaér ahol most van.

Fuzz kíváncsian várja a fejleményeket, amikor megpillantja Ericet, de feltételezi, hogy mögötte ott jön Dyrra és egy goblin esetleg kobold sereg a hiányzó Hucrele vezetésével. (ezt inkább IC)
Quote this message in a reply
Igen, teljesen jó, amit a kilencedik fejezetben írtál, hogy Fuzz támadást vél.
Az ajtó-becsukást csak azért gondoltam, hogy "minden marad, ahogy volt". asszem roll20-on azóta se nyitogattam ki őket, Eric meg tuti nem csapkodta be maga után.
Érdekesebb lett volna, ha Eric nyit-csuk-nyit-csuk, de érdemi különbséget nem hozott volna, mert Eric úgyis lelép... max 1-2 nyílvesszőt kapott volna még.
Mellesleg ez a főnök extra béna. Az ability score-jai se jobbak egy átlag hobónál, meg hosszú helyett rövid íja is van... dehát ez van, menet közben nem változtatunk, dobásokat nem csalunk el se a parti javára, se ellenkezőleg.
Hogy ki hol van a kilencedik fejezet elején, azt rátok bízom. "Akik ... a hosszú folyosóra kilépnek ..." tehát aki akart, már kívül van az ajtón, max 1 mozgásnyi (20 ill 40 láb) az ajtótól. Arkust mindjárt odébb teszem, meg akkor Gábrielt is közelebb rakom Erichez.
Quote this message in a reply
Konyakot beraktam a feltételezett szobába, rakd mellé Belákot és a kiscsajt.
Quote this message in a reply
Open/close cantrippel kapcsolatban nem maradtunk semmiben ugye? Ha nem használható arra mire terveztem, ajtó nyitásra, akkor le lehet cserélni másra?
Quote this message in a reply
A spell leírásánál akadtunk el, hogy nem egyértelmű, de mivel ellenpéldára azt hozza, hogy "Thus, doors, chests, and similar objects sized for enormous creatures..." feltehetjük, hogy "doors sized for normal creatures" még belefér, egyedi elbírálás alapján. Ezeket a nehéz tölgyfaajtókat is üzemelteti a cantrip, ha nincsenek zárva, és nincsenek beszorulva / kiékelve / ..., de pl kőajtókat csak akkor, ha nagyon jól működnek ("törp precizitás").
Asszem, eddig csak egy darab kulcsra zárt ajtóval próbálkoztál, azt meg amúgy se nyitja Smile
Quote this message in a reply
"In addition, the spell can only open and close things weighing 30 pounds or less"

IMHO ezt ugy kell erteni hogy30 font sulyt ha kell felemel fuggolegesen is => csinalsz egy 100% hatekonysagu csigas rendszert aminek a vegere sulyokat tudsz pakolni, ha 30 font nem nyitja igy az ajtot, ladat, ... akkor ez a spell sem fogja.
Quote this message in a reply
Igen, erre írtam a 300N-t. De centizés helyett szerintem rule of thumb az, hogy normál súlyú, normál könnyedséggel mozgó, normál méretű ajtót nyit.
Ezek az ajtók szerintem nehezebbek egy átlag ajtónál, és nem is mozognak túl könnyen, mivel az egész hely megrogyott, amikor elsüllyedt (azóta senki se állította szintbe a zsanérokat...), de én rendes próbálok lenni, hogy Fuzz még tápabbnak érezhesse magát.

Általánosságban: ez a kaland 4x1. szintre és nem 6x2. szintre lett dizájnolva, úgyhogy a mostani 5x3. szint felállásotokkal még a végére is túl kemények vagytok, még úgy is, ha nem tudnátok akármennyit pihenni biztonságos helyen. A három PC-ből kettő egyszerűen túl táp, és nagyon jól taktikáztok, ezt el kell ismerni, ezért nekem is háromszor át kell rágnom mindent, hogy egy nagy csapat veterán goblinoid és reptilian vajon reálisan milyen piszkos trükköket vet be. Az a legkevesebb, hogy ha ti pihentek, akkor ők is.
Dyrrával szerencsém volt, hogy pont úgy alakult a felállás, hogy nem a törpöt aprították be, mert egyrészt nem PK, másrészt meg ő volt a legtápabb NPC. Szerintem küldjétek előre a két papot is meghalni, és akkor kiegyenlített lesz a játék Smile
Quote this message in a reply
Ha azt mondod, hogy úgy általánosságban a "rendes" ajtókat nyitja, akkor oké, de itt nem mindegyiket az is elfogadható (bár ezeket már rendszeresn használjak, be vannak járatva Smile). Pedig már beleéltem magam, hogy recserélhetem Message-re, mert ha tudom, hogy egyirányú a kommunkáció azt biztos nem hagyom ki Smile

A goblinokhoz annyi megjegyzést azért, hogy eddig kétszer nekikmentünk egyszer 1. és egyszer 2.szinten, elsőbe belebuktunk (4x1.szint volt), másodszor már döntötlen lett (5-6x2.szint? igaz felszereletlenebbül Konyak kivételével), talán harmadik szinten lenyomjuk őket Smile Az, hogy Belákkal szerencsénk volt nem garancia a sikerre Smile

Dyrraért kár, mostmár elolvasom a plusz szálat hamarosan.
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.