RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
Kis spoiler a merre-megy-Konyak történethez, a végén kérdések a játékosokhoz (AKA DM-ekhez)

Ha Konyak a béka felé megy és nem áll meg, akkor kiváltotta volna az AOO-t, ahogy akarta. (ha feltételezem, hogy a támadás Gábriel helyett Konyakra megy, a 10-es touch AC akkor se talált volna)
A zöld ágacska se zavarta volna különösebben.
Viszont a varázslónő túl messze lett volna, hogy bevesse a readied action-jét.
A readied action pedig... counterspell!
Most tanultam meg, hogy csak úgy lehet elsütni, ha a counter targetjét képező caster és nem az eredeti varázslat célpontja esik range-en belül a counter-elő casternek. persze nem csoda, hogy ritkán látunk counterspellt, mert nagyon sok feltétele van, gyakorlatilag szerintem wizardnak, papnak öngyilkosság (legalábbis kidobott idő) erre bazírozni.
- Meg kell nevezni, hogy kire figyel (értelemszerűen a denevér, ember, törp, ork négyesből az emberre, eleve az volt a látszat, hogy Gábriel az ő jószága)
- Meg kell dobni a spellcraft-ot (ez is megvolt)
- Memorizálva (spontán casternél tudva) kell legyen UGYANAZ a spell! (úgy tudtam, abból a school-ból bármi lehet, de NEM!)
- A target caster (Konyak) belül kell essen a readied counterspell range-én (vagyis: 15 láb).

KÉRDÉS1: jól tudom, úgy használjuk a readied action-t, hogy ha nem mozgott az illető az adott körben, akkor még léphet 5 lábat a readied action mellett (előtt v után)?
Ez itt tárgytalan volt, mert a nő már ellépett Gábriel mellől, így sajnos nem ment volna a counterspell, és csak a jó magas will mentőkben reménykedhettem. (nem dobtam ki, hogy mi lett volna, ha...) Konyak új pozíciójában viszont elsüthette a nő a counterspellt, és ez boldoggá tett, mert olyan ritkán látunk ilyet.

KÉRDÉS2: mi van akkor, ha a nő elkezdi a counterspellt, de Konyak az ág miatt beleszakad a saját mondókájába. Létrejön a nő color spray-e, és Konyakkal együtt az ágacska is mentőt dob, vagy egyszerűen a counter-energia felszívódik a semmibe?
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Messages In This Thread
Lullaby és más állatfajták - by DM Surranó - 07-28-2016, 08:31 AM
RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - by DM Surranó - 12-06-2017, 07:38 AM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Konyak - 04-12-2016, 07:44 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 06:36 AM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 07:22 AM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 02:02 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Konyak - 06-09-2016, 02:36 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 07:50 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 10-24-2016, 07:17 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 11-14-2016, 08:48 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Konyak - 12-17-2016, 06:31 PM



Users browsing this thread:
12 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.