RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
Fuzz diplomacy --
ha jól értem, a diplomacy-t (27) "influence attitude"-re dobtad (DC 25+cha)
mire dobtad a bluff-öt? mert van a diplomacy-nél egy ilyen:

Suggest Course of Action
Source: PPC:GHH
You can use Bluff and Diplomacy together to make a request of a creature, without it even realizing you have made the request.

Ezért (és csak mert sikerült a blöff, még -10-zel is (mák) ) még egy diplomacy-t légy szíves. (DC21)
Ha megvan, akkor nem te mondod ki, hogy menjenek vissza az előző szintre, hanem az ő ötlete lesz Smile
Ha nincs meg, akkor majd én eldöntöm, mit csinál.
Quote this message in a reply
A blufföt arra dobtam, mivel nem igazat mond, ilyenkor szokott kelleni.

Fuzz [1d20+8] = 10+8 = 18 diplomacy
Quote this message in a reply
Eddig hét körnél tartunk, amikor Fuzznak leesett a tantusz, hogy Arkus ideért...
Vajon az ork kiveri a balhét?
Vajon a félvér próbálja menteni a menthetőt, és feladja az alkudozást?
Megtudhatják a következő részből!
(Izaura hétköznapokon 8 és 10 között!)
Quote this message in a reply
"Activate Blindly: Some magic items are activated by special words, thoughts, or actions. "

Akkor félreértelmeztem? Azt hittem a wand egy másik kategóriába tartozik ezért van külön leírva, hogy az mivel trigger item, megsuhintod és működik, ha jól csinálod.

Ez az "Activate Blindly" addig kell amíg nincs azonosítva? Ebben az esetben elég nagy esély van arra, hogy rosszul süljön el, illetve még kisebb az esély a sikerre, egymás után kell megdobni a DC20-t és DC25-t? Vagy elég ha külön-külön megvan valamikor? Azaz tfh AB összejön elsőre, de UW csak negyedszerre vagy akkor új AB-ket kell nyomni hozzá?

Melyiket kell előbb dobni hivatalosan? Ha nem sikerült az AB akkor UW-t nem is kell, vagy fordítva? Ezekkel kapcsolatban nincs még semmi tapasztalatom. Konyak, neked biztos van, te szoktál UMD-zni.
Quote this message in a reply
Két dolog: az egyik, hogy nem tudod a command word-öt, másik, hogy nincsa a listádon a spell. Ezért kell a két dobás. Lehet, hogy nem is command word, hanem egy bizonyos suhintás, ahogy írod (a perception, amit IC írtam, ezt is fedezi)
Hogy melyiket kell előbb megdobni: szerintem az AB-t, de utána a másikat is kell. Nem wanddal, hanem scroll-lal hoz példát, hogy attól, hogy az AB félrement vagy sem, még a tekercs IS besülhet ráadásul.
Hogy újra kell-e dobni az AB-t: kifejezetten IGEN, mert írja, hogy akkor már bónusszal megy: "You get a +2 bonus on your Use Magic Device check if you’ve activated the item in question at least once before." (csak az AB-re jár a bónusz, és csak akkor, ha előtte valamikor egyszerre sikeres volt az AB és az UW.)

Egyébként most kerestem, hol írja, hogy több követelmény esetén több próbát kell dobni. Nem általánosságban írja, csak az emulate-nél hoz példát, és implicit az AB + scroll "független" mishap-je is ezt sejteti.
Egyébként szerintem a Use Wand egyszerűen az "Emulate class ability" egy speciális esete, még a DC is ugyanannyi: azt a class ability-t emulálod, hogy a spell listádon rajta van az X spell. Vagy azt, hogy te divine caster vagy. (hm... lehet, hogy arcane casterként emulálni kell a divine scroll felolvasását, pl bárd (arcane CLW) mit dob, hogy felolvasson egy divine CLW-t? asszem wandnál nincs külön divine és arcane)

EDIT: " a single word that must be spoken. Spell trigger items can be used by anyone whose class can cast the corresponding spell."
szóval RAW nincs suhintás, szó van. De most azért is suhintás lesz Tongue
a divine wand kérdésre: a bárd minden további nélkül használhat egy (divine) CLW pálcát (ha tudja az aktiváló szót vagy action-t), hasonlóképp az első szintű ranger (divine caster LESZ) is használhatja a witch által gyártott (arcane) clw pálcát.
a divine scroll kérdésre: emulate class ability (dc20) plusz ami a tekerccsel jár. (kell hozzá wis 10+spell level és caster level check, asszem. CLW esetén értelemszerűen wis 11 és a CL check auto sikerül)
Quote this message in a reply
Gyere roll20-ra tárgyalni... for the records:

mit szeretnél, mi legyen a mishap? pár példa: (1d8)
1 - 2d6
2 - lábad alatt sül el
3 - valamelyik ally lába alatt sül el (esetünkben: Konyak (ha ott van és nem Arkus siratóénekét kíséri figyelemmel) vagy Gábriel)
4 - random irányban és távolságra sül el
5 - The user suffers some minor but bizarre effect related to the spell in some way.
6 - Spell has delayed effect. Sometime within the next 1d12 hours, the spell activates.
7 - roll 1d6 twice*
8 - roll 1d6 three times*

* Két (három) hármas esetén két (három) külön ally. Ha nincsa annyi ally, akkor te.
Két (három) kettes esetén te és egy (két) ally.
Két (három) egyes esetén a második (harmadik) target lehet egy ally is. Vagyis extrém esetben te is kaphatsz 6d6-ot, vagy te 2d6-ot és Gábriel 4d6-ot

Ha olyat mondasz, ami jobban tetszik a fentieknél, akkor az lesz. Egyébként dobok 1d8-at. Ha hatos jön ki, akkor úgy csinálunk, mintha nem tudnád Smile
Quote this message in a reply
Szóval összegezve, egyszerre kell DC20-at és DC25-t is megdobni, esélytelen, ha nem Fuzzról lenne szó, hanem egy komoly spellcasterről biztos nem próbálnám. Smile
Megyek tárgyalni Smile
Quote this message in a reply
Annyi UMD dobas kell ahany dolgot helyetesiteni kell: stat, class, race, alignment
Ezen kivul mar csak egy dobas van ami a targytol es a metodustol fugg.

Use a Wand, Staff, or Other Spell Trigger Item: Normally, to use a wand, you must have the wand’s spell on your class spell list. This use of the skill allows you to use a wand as if you had a particular spell on your class spell list. Failing the roll does not expend a charge

Hazi szabalykent rajohet a command word-re:
http://archive.wizards.com/default.asp?x.../20041116a

Mivel a wand nem sul ki, ha elb@ssza az ember a vak aktivalas meg kisuti igy szerintem
a) ketto kozul csak a vakot kell hasznalni amig ra nem jon a nyitjara
b) ha elb@ssza az ember a use wand-ot akkor nem lehet mishap a vak aktivalas miatt

valamikor majd elolvasom majd az IC-t is
Quote this message in a reply
Nekem is ez lett volna a logikus (b), hogy ha nem tudom "használni", akkor "aktiválni" sem tudom addig.

Bár eredmény szempontjából jelenleg mindegy lett, mert az első dobás lett 12, a többi 3 20 feletti, így ha sikerült negyedszerre a wand használat, akkor ahhoz tartozna a 12-es dobás.
Quote this message in a reply
elgondolkodtató, logikus is, de nem mulatságos. Szerintem az AB-ben pont az a poén, hogy akkor is ki tudod varázsolni belőle a taknyot, ha jó sose sül ki belőle. Ugyanezen érvvel a "Cause Mishap" se működik, ha egyéb feltételek hiányoznak? Egy barbár nem tud félbetörni egy pálcát? (erre mondjuk adnék cause mishap-re +30-at és cha helyett str bónusz számít bele)

Javaslatom: Kérdezzünk meg még egy DM-et, hogy szerinte elsülhet-e mishap, ha nem sülhet el jó. Aki pártjára @DM Rodrick áll, azt használjuk mind a három játékban. Na? (hint: nekem megéri mindenképp őmellé állni, mert Korgnak nincs UMD-je, Biilë-nek meg van)
Tehát:
A) az AB megelőzi a UW-t. Ha az AB mishap, akkor úgy is az, ha az UW egyébként sikertelen lett volna.
B) az UW megelőzi az AB-t. Ha az UW nem sikerült, akkor nem lehet mishap sem.
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.