RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
Ki volt meg utve, csak kapott meg par ora pihenoidot, addig se tegyen semmi butasagot.

Amugy egyetertek karakterkent is Haellel itt csak hatalmi harc folyik.
Quote this message in a reply
Természetesen csak OOC észrevétel.

"Fuzz a gerelyeket nem tudja ilyen egyszerű mágiával eltávolítani, mivel azokkal át van döfve az áldozat combja. Ha így is a közelébe merészkedik, akkor valóban a néhai ork nő földi maradványait ismeri föl. Az ágyékába barnás húscafatokat tömtek, a kilátszó végekből ítélve legvalószínűbb, hogy goblin ivarszerveket. A mellét összeszabdalták, a száját és az orrát szintén ocsmányságokkal tömték ki."

2 és fél perc alatt megcsinlálták a fentieket, ehhez sztem nagyon nagy összeszedettség, fegyelem kellett, hogy célirányosan végezzenek ennyi idő alatt vele. Ráadásul viszonylag csendben, nem örjöngve, kiáltozva, stb. Persze ez már részletkérdés.
Lehet már írtam, de nekem a Rúnalordos kaotikus goblinok szimpatikusabbak voltak Smile
Quote this message in a reply
Fly skill
Bejelöltem az mw karlapján class skillnek (nem mintha számítana most Smile), illetve hozzáadtam a szükséges bónuszokat.
Good maneuverability +4
Size +4
Összesen: 11

Roll20-as adatlapját eddig én nem piszkáltam emlékeim szerint, most ránéztem ott 5 van rajta, az hogy jött ki, mert mw-n 3 volt eddig = dex?
Quote this message in a reply
Re 25 kör: Hirtelen ötlet és egy kis időutazás kellett hozzá. Csak. Plusz, a DM nem tudott ellenállni a kísértésnek.
Re fly: ja, hogy van neki MW karlapja is? én mindig Fuzz karlapján néztem az eidolon jegyzetet... de roll20 lapja is van.
A size +2 (small, nem tiny, vagy eltévedtem volna?), szerintem ezt számolja bele a roll20 sheet, majd beműtöm. de ha nincs csata, akkor take 10-zel maneuverability nélkül is megvan a 15.
EDIT: beműtöttem a misc rovatba. Az NPC fülön van egy "maneuverability" textbox, de az kb annyi (nem számolja a fly skillbe). A PC részen nincs, ami ... hát... ez van Smile
Quote this message in a reply
http://www.d20pfsrd.com/skills/fly

Igazad van a smallt én néztem be, akkor össz: 9.

Fly Speed Creatures with a fly speed treat the Fly skill as a class skill. A creature with a natural fly speed receives a bonus (or penalty) on Fly skill checks depending on its maneuverability. Creatures without a maneuverability rating are assumed to have average maneuverability and take no penalty on Fly checks.
Clumsy –8
Poor –4
Average +0
Good +4

Size A creature larger or smaller than Medium takes a size bonus or penalty on Fly checks depending on its size category:
Fine +8
Diminutive +6
Tiny +4
Small +2
Large –2
Huge –4
Gargantuan –6
Colossal –8
Quote this message in a reply
Ja, a felderítésnél a Scentről mindig megfeledkezek, nem tudom a DM is vagy csak én. Ha már felvette ezt az evolution poolt, akkor használja, ha teheti

Scent (Ex)
An eidolon’s sense of smell becomes quite acute. The eidolon gains the scent special quality, allowing it to detect opponents within 30 feet by sense of smell. If the opponent is upwind, the range increases to 60 feet; if downwind, it drops to 15 feet. Strong scents can be detected at twice the normal range. Scent does not allow the eidolon to precisely locate the creature, only to detect its presence. It can detect the direction with a move action. The eidolon can pinpoint the creature’s location if it is within 5 feet. The eidolon can use scent to track creatures.
Quote this message in a reply
A DM is Smile

Úgyhogy IC post update várat magára, talán hétfőig, csak azt mondd meg, hogy move action-ként irányt detektál-e, vagy elindul körbe...

Egy kis rules clarification a stealth-hez akkor már:
"Breaking Stealth: When you start your turn using Stealth, you can leave cover or concealment and remain unobserved as long as you succeed at a Stealth check and end your turn in cover or concealment. "
Ebből szerintem három dolog következik:
1. Ha egy cover mögött lapulok, és az ellen megkerüli azt a covert, az én stealth-em nem szűnik meg.
2. Ha az ellenhez képest egy cover mögött vagyok, és megkerülöm a cover-t, akkor az én stealth-em megszűnik.
3. (modellezés hülyesége) a stealth nem akkor szűnik meg, amikor kibukkansz a cover mögül, hanem amikor befejezed a mozgást.

Példa: ork - oszlop - goblin - 20láb space - hordó - kobold.
Ha a kobold kilép a hordó mögül (a goblin és kobold közt már nincs cover), akkor a goblinnal szemben bukja a stealth-et, de az ork ellen (ha megdobja a[z új] stealth-et) továbbra is rejtve van az oszlop miatt. És ez nemcsak 5 lábon belül, hanem észlelési távon belül.
A goblin viszont nem akkor veszi észre a koboldot, amikor az első lépéssel elhagyja a covert, hanem amikor befejezi a kört. Tehát ha a koboldon pl haste van, és lopakodva elér a goblinig, akár még meg is bökheti (sneak attack meg minden), mielőtt az észrevenné.
Ezt a hármas pontot lehetne vitatni, de akkor felmerülne az árnyékból-árnyékba suhanásnál is, hogy minden ilyen "szakaszon" új stealth+perc próbát kell dobni, és előbb-utóbb a lopakodó húzza a rövidebbet. Józan paraszti ésszel esetleg azt lehetne vitatni, hogy a goblin nem 5 láb közelről, hanem már 20 lábról észreveszi a koboldot, bár a kobold még mozog, ezért a goblin nem cselekedhet, hacsak nem ready-zett felbukkanásra. (és akkor jön megint a szokásos: ha a readied action megelőzi az eseményt, akkor a kobold még nem látszik, amikor a goblin már tüzet nyitott rá, szóval akkor mi van???)

Másik érdekes dolog, ami eszembe jutott: vajon scent ellen van stealth? Smile
Quote this message in a reply
"Úgyhogy IC post update várat magára, talán hétfőig, csak azt mondd meg, hogy move action-ként irányt detektál-e, vagy elindul körbe..."

Azt bőven elég tudnia jelen helyzetben, hogy ebben a teremben már vannak gobbók, hogy hol az nem annyira fontos, akiket persze perceptionnel esetleg kiszúr azokat megjegyzi. OOC tudjuk már az előző postodból, de IC még nem csak sejthetik a karik, mivel itt a kezük nyoma.
Azt hittem az oszlopos terem magasabb csarnok, de ha max 10 láb, akkor akik felett véletlen elrepül azok szomszédos kockában lesznek (5 láb), azaz scenttel tudja, hogy ott van, volt, ha nem is látta.

Sztem az idézetből nem következik 1 és 2, hiszen semmit nem ír arról, hogy mi van ha megszűnik a cover, mert 1-2 esetén maga a cover szűnik meg, arról ír, hogy miként tudod fenntartani a stealth checket mozgás közben.

1. A stealthem nem szűnik meg, de ha nincs concealment is a környéken, s az ellen nem csak megkerüli és megy tovább, hanem oda is néz, akkor észrevesz mivel nem invis. Ha van bármi ami miatt concealment is van (dim-light?), akkor nem feltétlen, bár gondolom (új) perception megy mert más a nézet. Persze ha a rejtőzött személy readyzett, arra, hogy idejön valaki a cover mögé, akkor akár el is mozoghat stealth modeban ügyesen a cover másik odalára, miért ne?
Nem a fenti eset, mivel ellen mozog, nem te.
2. Itt is attól függ sztem, hogy van-e concealment, bright lightban szem igen, dim-lightban nem, meg persze attól is, hogy az ellen arra néz-e éppen.
Itt te mozogsz, miért szűnne meg a stealthed a fentiek szerint? Pont azt mondja, hogy ha másik cover vagy concealmentes területre mész, ott fejezed be, akkor sem szűnik meg, ha közben nem ilyenen haladtál át. Pl. egyik fa mögül átosonsz egy másik mögé.
3. Igen szerintem ezt írja, akkor szűnik meg, ha nem tudod cover mögött befejezni (vagy concealmentes területen)

Esetünkben mindenhol dark+dim-light van tudtommal a gombák miatt, tehát nyugodtan osonkodhat bárki ide-oda, nem?

Hármas pont vitatás. Tudod, hogy a mozgásd végén terv szerint befejezed a lopakodást cover, conc területen, ha igen nem szűnik meg, de ha nem, mert mondjuk támadni mész, akkor tudod, hogy megszűnik, azaz máris megszűnik amikor kilépsz, mert nem olyan helyen fogod befejezni, ha támadással fejezed be, akkor is. Persze más a helyzet, ha végig concealmentes területen haladsz, s akkor sneakelsz. Ha meg readyzett a gobbó, akkor első esetben nem veszi észre, ha nem dobta meg a perceptiont. Ha meg második eset van, mert támadni jön, akkor él a readyje amint elhagyja a lopakodó a cover/conc. területet.
Több újra dobást szakaszonként meg sztem nem írt, a stealth check marad amíg van, bukod a stealth checket, ha valaki perceptionje jobb. Utóbbiból is egy van amíg nem változik a helyzet, pl. cover megszűnik.

scent ellen stealth? van, be kell kenni magát iszappal Smile
Quote this message in a reply
OOC érdekességként, kiváncsiságból, mennyi volt Gábirel stealthje és az ellen perception dobása?
Quote this message in a reply
milyen ellen milyen dobása? Smile (ha arra gondolsz, a stealth clarification-t éppen azért írtam, mert ha Gábriel kerülgeti az oszlopokat, sose tudhatja, éppen melyik oldalon van az ellen, és ha egy oldalra kerülnek, nem kell dobás... feltéve persze, hogy nincs concealment sem)

A terem magasságára nem találtam más jegyzetet, ezért maradt a std 10 láb. Elvégre ez egy alsóbb szint. Feltehető, hogy faltól oszlopig ill oszloptól oszlopig boltívek vannak, az oszlopoknál meg valamivel alacsonyabb, mondjuk 8-12 láb változó.
Megnéztem a jegyzeteket, és az oszlopos teremben (természetes) sötétség van. A kertekben vannak derengő gombák, egészen a könyvtárig, de aztán az utolsó kertig vezető lépcsős patkóban megint sötét van. szóval ott vagy fénnyel mentetek, vagy sötétben botladoztatok, de nem volt eddig jelentősége. A dim light is jogos, eddig nem vettem figyelembe pl csatáknál, hogy Konyaknak és Fuzznak lett volna miss chance-e, de majd odafigyelek, hogy Eric kapjon egy kis jogos előnyt Smile

1. Amit írsz, kb azt diktálja a józan ész, és valóban, nem erről szól a szöveg, és erre is akartam rámutatni, hogy ha nem TE mozogsz, akkor mindegy, hogy az orrod előtt áll-e az ipse, a stealth nem múlik el. Ha olvastátok a Közjátékot, akkor ott azért volt tiszta föld meg mocsok némelyik goblin, mert az extrém dobásokat úgy vettem, hogy a terepet használva nemcsak a csonti köpenye alá bújt be, hanem akár egy sima komposzthalomnak is álcázhatta magát. (de szép is, amikor a disguise és a stealth találkozik... PF-ben ugye nincs már synergy? mert itt lehetne... ha van időd és megdobsz egy valamekkor disguise-t, akkor +x stealth. (mondjuk 10-nél +2, és +5-önként +1). Összegezve tehát: A lapul, B rejtőzve mozog.
1a. szerinted ha az ellen (B) mozgása miatt szűnik meg kettőtök között a cover/concealment, akkor is megszűnik a nem mozgó (A) stealth-je, szerintem nem, RAW nem. Jelen helyzetben ez úgy jelentkezik, hogy Gábriel tudja, hogy ott van valaki, de nem látja (effektíve total concealment-je van).
1b. ha B mozgására A ready-zett mozgással ismételten fedezékbe vonul (és sikerül az újabb stealth check-je), akkor mindenki egyetért abban, hogy A stealth-je egy pillanatra sem szűnik meg. A kérdés, hogy B stealth-je megszűnik-e, mert ugye A arra reagált, hogy észrevette B-t, de B stealth-je csak B körének végén szűnik meg, tehát akkor A-t hogy nem vette észre addig? Tehát ez csak úgy lehetséges, ha B elrontotta a stealth check-et. (vagy bármi miatt lebukott, pl scent)

2. Dim light-ban van concealment, kivéve darkvision ellen (hoppá, elszóltam volna magam? ki lehet, ki lehet... ork, törp, giant mantis, kobold, goblin, hobgoblin, undead, másik eidolon... kábé minden, amivel eddig errefelé találkoztatok, kivéve human, gnóm és dire rat). De szerintem nem értetted a mondandó lényegét: igen, arról az esetről beszélek, amikor az adott körben a mozgást fedezékmentes helyen fejezed be. Pl most Gábriel kiszúrta, hogy 5 lábra balra van valaki, ha ott megáll, az a valaki tuti észreveszi, mert megszűnt a cover. Támadni már nem tud, viszont meglepi körrel indulunk, tehát ha 10 lábat arrébb repül, akkor nem tud támadni a meglepi körben sem.

3. Megszűnik, HA nem fedezékben fejezed be a kört, és akkor szűnik meg AMIKOR befejezed a kört. Ebben a pontban nem az "akkor, ha" részt, hanem az "akkor, amikor" részt emeltem ki.

érdekességként Gábriel min stealth-je 20, a stock goblinok max perception-je meg 19. Smile (natural 1 v natural 20 esetén mondjuk megadnám a pluszmínusz tízet, csak a játék íze kedvéért) többet nem árulhatok el.

végül az újradobásról: elvileg mindig kéne újradobni, amikor változik a szituáció, ezt egyszerűen úgy lehet modellezni, hogy akkor dobok, amikor változik, addig meg minek. Ha A lapul, B és C meg mászkál, akkor A dob egy stealth-et, B és C meg az első adódó alkalommal dob egy-egy perception-t, és ha mondjuk B-nek azért hiányzott 3, mert 40 lábra volt, akkor nem kell újradobni, 10 lábról észre fogja venni. (tovább józan paraszti ésszel)
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.