RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
Hopp... elszóltam volna magam?
Amikor buktatok, akkor rossz volt a taktikátok, és szerintem akkor is második szintűek voltatok már.
Amikor döntetlen lett, akkor az én diplomáciám volt jó Smile itt lenn meg a gyanútlan bagázson végigsöpörtetek kb nulla hp veszteséggel (mínusz árny, de ugye hp sebzést az se okozott...)
Ez egy ilyen "intro" kaland (kezdő DM-nek szájbarágós, kezdő játékosoknak engedékeny), szóval ez rendben is van, csak asszem a második kalandot egyből ugrani kell, hogy ne legyetek túl erősek a harmadik részhez Smile
Quote this message in a reply
Attól függy hányan maradunk a második részhez Smile De ha az anyagi részét nézzük, akkor sztem eléggé 3.szint alatt állunk, csórók vagyunk Smile Legalábbis egyelőre,  s még tartozásunk is van.
A második kalandban lehetne kevesebb xp és több treasure, s akkor pont jók leszünk a harmadikra Smile

Egyébként a hobgobbók sztem erősebbek mint 3.5-ben, legalábbis úgy tűnt az eddigi csatákban, de IV alapján az orkokkal is a ferocity és erejük miatt jobban kell vigyázni, egy kritikussal akár leszedhetnek egy harmadik szintűt simán, főleg ha arcane spellcaste. Bár Dyrrat itt pont az vitte a sírba. Koboldok és sima gobbók talán nem tápabbak, egyéb lények meg egyelőre passz Smile
Quote this message in a reply
Most csináltam egy összesítést, a party vagyon fejenként ...
... majdnem 2000 gp (5 főre számolva), és ha a két NPC-t kinyír(at)játok, akkor háromfelé osztva 3200. (ez bolti árral és nem eladási árral értendő)
Erre jön rá mindenki egyéni vagyona, ami ha jól emlékszem szintén nem két fillér, szóval én nem aggódom emiatt.

A fajok erősségéről: ha PC race-eket nézünk, akkor kicsit meglepő: kobold 5RP, ork 8RP, hobó 9RP, goblin 10RP.
A már sokat emlegetett videóban a (szerintem) harmadik szintű goblin rogue egyszer 40-et mond be stealth-re (dob is egy exception-t a DM Smile ) de ha csak a sima monstereket nézed, akkor szerintem az ork sokkal durvább, mint a hobó.
3.5-ben az alap hobó azért gyengébb, mert warrior, itt meg fighter (első szinten max = 10, erre jön a toughness meg con meg favored class bónusszal 17hp, míg a 3.5-ben a warrior a maga 1d8+2-jével... erre jön a fighter bónusz feat (weapon focus) és a kicsit magasabb statok: 15 str, 16 con) de elvi akadálya ott sincs, hogy harcos legyen, és akkor csak az alacsonyabb statok miatt van kis különbség, kb annyi, amennyivel egyébként 3.5-ben mindenki gyengébb.
Érdekes egyébként, hogy a goblinok között nemigen van, akinek class levelje lenne, pedig durva lenne pár rogue, javelin sneak attack-kal, vagy elit kommandós harcosok defense-re beállva, esetleg barbárok (van valami barbár cucc, asszem goblin racial feat, hogy rage közben full attack esetén egy harapást is kioszt a fegyver mellett)
Quote this message in a reply
Hm, ok, akkor már csak el kell adni, mert még nem realizálódott. Egyéni vagyonunk is van? A gobbóknál Smile
Ja, ork szten is durvább mint hobbó.
Nem fél-ork racial feat az a harapós?
Quote this message in a reply
Eljenek a gobeszok: (Pepe & Pipi) Big Grin

http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=531
Quote this message in a reply
Ez a fog of war durva, nekunk annyi, Erki sincs, Ericekkel a kapcsolat is elveszett.

Ja, ha skill focust is felvette volna Pepe es 2 rankot rak ra, akkor masodik szinten hill kornyezetben +22 is lehetne, azaz 18-es dobassal meglehet a 40, szoval harmadik szinten 17-tel is Smile

"Most csináltam egy összesítést, a party vagyon fejenként ..."
Jól járnak majd vele a túlélő gobbók vagy Belák Smile
Quote this message in a reply
Miért érzem úgy, hogy a két karakter mögött egy player van? :-) akinek gyanúsan magyarosak a nyelvtani hibái ;-)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Quote this message in a reply
(01-17-2018, 04:11 PM)DM Surranó Wrote: Miért érzem úgy, hogy a két karakter mögött egy player van? :-) akinek gyanúsan magyarosak a nyelvtani hibái ;-)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Mindkettőnek gyanúsan magyarosak a hibái, de 2 player van. Smile
Quote this message in a reply
Pipinek tobb is lenne a lopozkodas, de o inkabb nagyfulu lett a Perception miatt.

Amugy ha raneztel volna akkor szerintem latnad, hogy melyik kari tartozik hozzam.
Quote this message in a reply
(01-17-2018, 06:17 PM)Eric Thunderfist Wrote: Eric meggyőződése, hogy Fuzz és Konyak azért rohant el, hogy bbecsukják az ajtókat, hogy a közeledő goblinhordát lelassítsák. Mivel Arkusra figyelt, így nem jutott el a tudatáig, hogy Fuzz alighanem nem fogta fel, hogy már nem lehet Dyrrát megmenteni.

OOC: ha Fuzz nem írta volna olyan gyorsan le, hogy mit csinál, amíg Eric beszél, akkor még utána kiáltott volna, hogy "már késő, nem érted?", de nem akarok retrózni, így marad az a verzió, hogy nem hallotta, hogy Fuzz meg akarja menteni Dyrrát. Helyette Bélákkal akar beszélni, hogy a sejtéseire megerősítést vagy cáfolatot kapjon.


Azonnal ki kell hallgatni a druidát! mondja Arkusnak Azt mondta, nem tudjuk, mit csinálunk. Az a gyanúm, hogy a goblinoktól akarja a fáját megvédeni, nem ellenünk. Viszont a goblinok tudják, hogy elfogtuk. Amikor gyanútlanul megfenyegettem őket, hogy a druida meghal, ha nem adják meg magukat, azt felelte röhögve az egyik, hogy "Az a jó neki". Lehet, hogy egy oldalon állunk a druidával, de lehet, hogy nem. Mielőbb információra van szükségünk, hogy helyesen fel tudjunk készülni a várható támadásra, mert jelenleg túlerőben vannak.

Ezt csak OOC írom, mert sztem ez a kijelentés csak annyit tesz, hogy akkor ő lesz a főnök. Ha emlékszel amikor már lejöttünk, mert békét kötöttünk, akkor is ez volt a terve, ezért engedett le minket, ha elintézzük Belákot nem gond, akkor sem panaszkodott. Sztem simán egyszerű hatalmi harcról van szó, hogy ki vezesse a gobbókat.
Ennek fényében csak óvatosan Belákkal, Konyak épp nemrégt ütötte le újra Smile
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
4 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.