RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
Betegség miatt a héten Eric és Balthazaar is DMPC, a runelordos csata pedig jövő hétfőn folytatódik.
Quote this message in a reply
OK jobbulást.
Quote this message in a reply
Na mit szólsz, egy újabb hétvége eltelt, s Fuzz már megint nem spammelte tele Smile De ami késik nem múlik Smile
Quote this message in a reply
Hétfőn nem leszek, addig semmi csata Smile
Quote this message in a reply
Gábrielről.

1. Mindenki tudja, hogy Gábriel milyen minőségében van jelen? Azt szerintem a "tájékozatlanoknak" is elárulhatjuk, hogy felmerült a kérdés, hogy az oly hathatósan használt oda-vissza üzengetés egyáltalán létező dolog-e. Erről bővebben ha bárkit érdekel Fuzzon kívül.

2. Direkt azért írtam a touch ac-t, hátha valamit nem számoltam. A total defense dodge bónusz, tehát beleszámít a touch ac-be, bár csak az előbújik-és-rikácsol körre említetted. Olyanra sem emlékszem, hogy "amíg mást nem mondok, addig total defense". A koncentrációra pl nem kell modani, hogy "folytatja a koncentrálást" (de nem árt). Kérdésem a csapat felé: megszavazzátok, hogy Gábrielnek retroaktíve total defense volt a std action-je erre a körre?

3. Ez, hogy Gábriel válaszol az NPC-knek, kétféleképp lehetséges:
a) tényleg ő válaszol, akkor viszont kérem szerepben maradni:
b) Fuzz üzenget neki, hogy "mondd azt, hogy...", akkor viszont van átfutási idő.

4. *HA* nem volt total defense, és elkapta a béka a nyelvével Gábrielt, akkor sem szenvedett sérülést, "csak" grappled. Ennek és az előző pontnak fényében még lehet változtatni azon, hogyan reagál Gábriel ill Fuzz (tőlem lehet roham, csak hogy ne értsük félre egymást)
Quote this message in a reply
2. Mivel mondtad hogy nem tudja mi a total defense, igy abban maradtunk, hogy vedje magat ahogy tudja, de egyelore ne tamadjon. Azt hittem egyertelmu tovabbra is, hogy vagy lep es tamad vagy lep es vedekezik tovabb addig. Mivel nem volt benne, hogy odamegy a varazslono melle h megtamadja, csak provokalni akart, hogy ra figyeljenek amig a tobbiek ideernek. Ha nem volt egyertelmu a cel a kezdetektol, akkor termeszetesen DM dont.

3. b) eddig Fuzz uzengetett mentalis kapcsolaton keresztul any time free actionkent - legalabbis azt hittem (29-nel uzent, 8-ra odaert Smile )

4. Nem tervezett most rohamot, sztem arrol nem volt mar szo miota atmentunk korbe, elotte tervezett lesbol, de azt nem tudott akkor. Most csak kozelebb ment beszelgetni ahogy kertek. Smile Lasd 2-es pont, azzal a titkolt szandekkal, h lassuk mit regalnak, s ahogy varhato volt tamadtak.
Quote this message in a reply
Szerimtem is TD, amig csak pofazik.
Quote this message in a reply
2. a provokálás nyilvánvaló volt, meg az is, hogy egy full attack-hoz elég közel kerüljön. A problémám annyi, hogy ha egy körre csak egy move action-t definiálsz, akkor default megismétlődik az előző kör std action-je?
szerintem te is elfelejtetted odaíri, hogy "és total defense", és én is elfelejtettem rákérdezni, hogy "std action?". Részemről azért, mert már abban voltam, hogy Gábriel a saját körében a maradék std action-jével próbálhat is grapple-ből szabadulni.
Megnézzük, Sir felelős DM-ként milyen precendensértékű dolgot fűz hozzá, de egyelőre úgy fest, hogy TD, vagyis, a touch nem talált, vagyis nincs grab, csak a kérdés, hogy Gábriel folytatja-e a megkezdett útját eredeti terv szerint, vagy megtorpan a béka támadására.

Itt jegyzem meg, hogy az eidolon nem robot, hanem önálló lény, tehát nyugodtan ki lehet játszani, saját személyisége és saját döntései alapján. Persze a gazdi üzenhet neki, hogy "ne törődj vele, menj tovább", de G is dönthet úgy, hogy most nem ért egyet a gazdival, és azért se. (szerintem önállóbb, mint egy sima summon monster)

3. oké, a kérdezz-felelek, akkor viszont a rikácsolás, hogy "megtámadtak" majd egy körrel később jön, amikor már úgyis ott lesz Konyak, Dyrra és talán mások is... Smile

4. a "roham" szót úgy értettem, hogy a csapat letámadja a bizottságot, nem szó szerint a "charge" action-t.
Quote this message in a reply
2. Ok, majd alkalmadtan utana nezek/olvasok, hogy eidolonnak milyen sajat szemelyisege lehet/legyen, eddig ugy jott le nagyjabol a gazdival egyek, ahhoz igazodik, legalabbis jellemuk egyforma, s a gazdi szelleme a sajat formajara formalta, valami ilyesmit kepzeltem.
Sztm megy tovabb, legalabbis ez volt a terv, hogy o a csali, s nem mondta az elejen, h ezt nem vallalom Smile Az benne volt a pakliban, hogy esetleg kap aoo-t vagy megtamadja, de a celja fele halad sztem, h o is fenyegesse a varazslonot, ha az is tamadna, castolna. De persze DM kezeben vagyunk mindannyian Smile
3. Egy sima "Megtamadtakot" vagy hasonlot sztem magatol is elejthet, ha nem is abban a megfogalmazasban amit Fuzz mondott.

Illetve az is benne volt a kozelitesben, h az esetleges readyket ra lojjek ki ne az eszakrol jovokre.
Quote this message in a reply
2. ami fórum linket küldtél nekem, abban nagyon jópofa ötletek vannak, a meg nem született ikertesótól a visszatartandó vérszomjas bestiáig és a halhatatlan bulihuligánig.

3. zur Info: a béka nem a ready-jét, hanem AOO-t sütött el.

+ több helyen leírtad már, és nem tudom, hogy ez most valakinek a győzködése, vagy saját meggyőződés, hogy "megtámadtak", avagy offenzívan viselkednek. Egy hold person vagy egy wall of fire, ami megakadályoz a továbbhaladásban, az ki szerint offenzíva? (invisibility szempontjából a HP természetesen az, a WoF természetesen nem az, ha nem rád rakják, hanem eléd, de most nem technikailag értem a kérdést, hanem hogy kiben milyen érzést kelt.
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
2 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.