RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Tizedik fejezet - New Kids on the Block - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Tizedik fejezet - New Kids on the Block (/showthread.php?tid=585)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Tizedik fejezet - New Kids on the Block - DM Surranó - 06-26-2018

Konyak kötözni akart, de Ericnél a kötél, tehát...

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Tizedik fejezet - New Kids on the Block - Fuzz - 06-26-2018

Na akkor én elveszettem a fonalat. Nem tudom mi a sorrend, de én is azt hittem Konyak jön. Fuzz volt (elővette és nyújtotta a kötelet), DMPC Eric volt (elvette a kötelet, van még egy actionje? Smile ). Gábriel is volt folytatja readyt.
Szóval ha nem Konyak jön, akkor Arkus van még hátra a körben...
De ha mégis megint Fuzz jön 20 környékén, szóljatok... Smile


RE: Tizedik fejezet - New Kids on the Block - DM Surranó - 06-27-2018

Eric előző körben ugye semmi említésre méltót nem csinált (delay), és azért nem húzódott biztonságos távolságba, mert mindenképp meg akarta akadályozni az újbóli kötözést, miután Konyak kifejezetten kötelet kért.
Fuzz elővette a kötelet, erre Eric egy move actionként Fuzzhoz lépett, egy move actionként pedig átvette Fuzztól a kötelet, amit ő miért ne adott volna.
Tehát Konyak jön, azzal, hogy nincs kezében kötél, tehát az erre a körre tervezett kötözést most nem tudja megejteni, hacsak nem szerez egy move actionként kötelet.
Itt jegyzem meg, jó kérdés, hogy lehet-e pinnelés közben tárgyat elővenni, átvenni, felvenni... és hogy milyen alapos egy olyan kötözés, ami egy std action alatt kész.


RE: Tizedik fejezet - New Kids on the Block - Konyak - 06-27-2018

Konyak odalép, ha kell (roll20-at nem nézem) Eric mellé és readyzik Eric köréig, majd átadja neki a gyíkot miközben ezt mondja:
- Nesze csinálj vele amit akarsz én elmentem sétálni.


RE: Tizedik fejezet - New Kids on the Block - Fuzz - 06-27-2018

Fuzz csóválja a fejét látva a szitut.

Ne csináljátok már, skacok. Össze kell tartanunk, csak egymásra számíthatunk idelent - mondja, majd megpróbálja visszavenni a csapat vezetését kissé határozottabban, mert látja hogy nélküle nem boldogulnak (még mindig gyúr a leadership featre, mégha PC-kre nem is hat a diplomácia sajnos Smile) - Ha mindenki tartotta volna magát a tervemhez, most nem lenne probléma. Konyak, rád mindenképp szükség van a tolmácsoláshoz, tudod jól. De a szövegelést nyugodtan bízd csak rám. Eric, te meg hozd a sárkány barátunkat, hogy végre elbeszélgethessünk vele nyugodt körülmények között. - azzal elindul kifelé a bötön a keleti ajtó irányába

Gábriel marad a helyén.


RE: Tizedik fejezet - New Kids on the Block - Eric Thunderfist - 06-28-2018

Eric egyelőre nem nyúl a sárkányért. Helyette csípőre teszi a kezét és ezt kérdezi Konyaktól: Mi a fenét mondtál neki, hogy így megvadult?


RE: Tizedik fejezet - New Kids on the Block - Fuzz - 06-28-2018

Fuzz először a kezébe temeti az arcát, azt gondolva, hogy "Nagyok...", majd lassan felnéz s megrázza a fejét "Ezeknek hiába beszél a félgnóm"
végül a törp csípőre tett kézéből megpróbálja visszaszerezni a kötelét mielőtt a korábban írtak szerint el próbálja hagyni a szobát.

Fuzz [1d20+7] = 2+7 = 9 Sleight Of Hand

Látva, hogy a törp erősen tartja, s nem tudja óvatosan kihúzni a kezéből, hozzáteszi. Erre akkor már nincs szükség, ugye?

Akár engedi Eric, hogy vigye a kötelét, akár nem, szomorúan elindul elhagyni a szobát a keleti ajtón keresztül.
Ha odaért az ajtóhoz megáll, s kifelé mutat a jól ismert folyosóra ahol a gobbót üldözte. Itt elengedhetitek.
De azt sem bánja már, ha Konyak akár itt is elengedi, aztán eldől, hogy beszélgetünk-e vagy legyakjuk vagy elmenekül...


RE: Tizedik fejezet - New Kids on the Block - Konyak - 06-28-2018

Konyak elengedi a gyíkot azt kimegy, közben beavatja a törpicseket a tuttiba: - Szerintem csak várt, hogy újra tudjon köpni. Azt mondtam neki, hogy "Mindjárt szabadon tárgyalhatunk, csak arrébb viszlek!"


Tizedik fejezet - New Kids on the Block - DM Surranó - 06-28-2018

Ahogy Konyak elengedi a gyíkot, az elröppen a terem legtávolabbi sarkáig, majd látva a csukott ajtókat visszajön, és úgy húsz lábnyira Konyaktól, a plafon közelében könnyed lebegésbe kezd, majd megint repül kicsit, megint lebeg... közben kissé békülékenyebben válaszol Konyak jó régi kérdésére.

- Mindenki azt hiszi, egy ekkora *sárkánnyal* lehet packázni. Hát nem. "Calcryx* megfogadta, hogy aki még egyszer foglyul ejti, azt megöli és a fagyott máját meg a szívét kitépi és elviszi Bélszagnak meg Mípónak. Most kegyes leszek, és kaptok még egy esélyt, ha tudtok jó ajánlatot tenni. Valamiféle elégtételt.

Ooc - akkor most mindenki pajkos föl magát, aszerint, hogy mit gondol, hol van épp. Ha jól értettem, ajtókat végül nem nyitottatok/csuktatok, így a sárkány szabadon közlekedhet a goblin terem, a kút, és az északi folyosó között, de ennyi. Ő lehetőség szerint igyekszik tartani a húsz láb távolságot, és a tizenöt-húsz láb magasságot, ezért a folyosót kerüli.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Tizedik fejezet - New Kids on the Block - Fuzz - 06-28-2018

(06-28-2018, 07:42 PM)DM Surranó Wrote: az elröppen a terem legtávolabbi sarkáig, majd látva a csukott ajtókat visszajön, és úgy húsz lábnyira Konyaktól, a plafon közelében könnyed lebegésbe kezd, majd megint repül kicsit, megint lebeg... közben kissé békülékenyebben válaszol Konyak jó régi kérdésére.

Melyik terem legtávolabbi sarkáig? A kútas teremnek nincs sarka, a déli ajtóban Arkus áll, akkor keletre repült s visszajött?
Vagy mégis a déli terembe ment Konyak után, s felette "lebeg"? De mivel csak a kúta terem magas, így csak arról lehet szó Smile


Feltételezve, hogy Konyak még előbb elengedte mielőtt Fuzz elért volna a tervezett keleti ajtóhoz a DT terepen, nem folytatja az útját, hanem elfordul/visszafordul sóhajtozva, s szótlanul a déli terembe megy. Már meg sem kérdi mit mondott a sárki, okulva a korábbiakból, hogy úgysem kap választ, s bármit is mondott a Nagyoknak süket fülekre talált. Majd szólnak, ha mégis szükség lenne rá. (ooc - roll20 útvonal jelölve)

Odakint nagy levegőt vesz és körülnéz. Mivel jobb dolga nem akad úgy dönt megvizsgálja a goblinok kupacát talál-e benne bármi hasznosíthatót, újrahasznosíthatót, eletleg egy hiányzó kulcsot. Először detect magic-et nyomat a kupacra és körben a szobában, aztán neki lát leltározni, take20.

(Kulcsból 3 van, feltehetően: láda, börtön, sárkány börtön - nyugati ajtóé nincs meg, mert egyik sem illett bele, hobbóknál, gobbóknál nem volt, könnyen lehet, hogy bentről van bezárva, odaát van náluk ha itt sem lesz.)

OOC+OOC- "...elviszi Bélszagnak meg Mípónak" - hm, velük jóban van? Pedig nem egy oldalon állnak Bélszag és Mípó. Mondjuk el neki, hogy Bélszag már bélszagú? Elégtétel lehet neki, hogy ha segítünk a koboldokon bosszút állni? Smile